M-RYHMÄ PP JP Shakkikoti 11.10.2004                                                                          
 1. HSK 1 36   Joose Norri 11½, Juhani Sorri 7½, Pekka Nikkanen 9, Jyrki Parkkinen 8
 2. I-HSK 1 33½   Pasi Korhonen 7, Panu Kilpelä 9, Marko Lehtisalo 10, Harri Hytönen 7½
 3. SSK 1 31½   Markku Henttinen 6, Ilkka Sarén 8½, Juhani Lehti 9½, Harri Hurme 7½
 4. Aatos 1 30½   Tuomo Halmeenmäki 6½, Jari Toivola 5½, Ari Issakainen 9½, Eetu Prieur 9
 5. MatSK 2 27½ 15 Panu Laine 5½, Petri Kopsa 9, Kim Räisänen 3½, Mikko Kurkijärvi 9½
 6. HSK 2 27½ 14 Allan Kiviaho 5½, Matti Uimonen 7, Matti Kauranen 7½, Erkki Aaltio 7½
 7. ESK 1 27½ 12 Teemu Pudas 4, Vesa Meskanen 5½, Tapio Talasterä 10½, Timo Munukka 7½
 8. Garde 1 27   Jan Ristoja 10½, Sami Pitkänen 10½, Kauko Kaiju 2, Janne Huttunen 4
 9. MatSK 1 25   Markku Pukkila 4½, Janne Salimäki 6, Petri Tuutti 7, Martti Kauppinen 7½
10. Remi 1 22   Markus Kiili 5, Samu Ristoja 6, Sasu Lappalainen 3, Ville Länsimäki 8
11. KäpSK 1 21   Stefan Hörhammer 6½, Mikael Calonius 5½, Esko Koskimaa 5½, Eero Patola 3½
12. RikSha 1 18½ 7 Harri Laakso 7, Tapani Tähkävuori 5½, Jorma Haanpää 4, Jari Lehvonen 2
13. I-HSK 2 18½ 6 Pekka Pietinen 6, Olavi Sirve 4½, Kari Laiho 4½, Tomi Åberg 3½
14. HSK 3 18   Tauno Turtiainen 5½, Ilkka Mustonen 1, Teemu Tiinanen 5½, Kaj Funck 6
- EtVaS 1     ei osallistunut ja putoaa B-ryhmään
- Garde 2     ei osallistunut ja putoaa B-ryhmään
  JOUKKUEPIKASHAKIN
  HELSINGIN MESTARUUS 2004
   
   
   
 
  Voittaja oli HSK 1
   
 
                    I-HSK:lle hopeaa.                                                                     SSK kolmanneksi.       RikSha pelaa myös ensi vuonna M-ryhmässä.

                                         Henkilökohtaiset tulokset

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15  
  Aatos Remi I-HSK 1 I-HSK 2 ESK MatSK 1 EtVaS SSK HSK 1 Garde 2 MatSK 2 Garde 1 HSK 2 HSK 3 KäpSK 1 yht
Harri Laakso 0 0,5 0 0,5 1 0,5 - 1 0 - 1 0,5 1 1 0 7
Tapani Tähkävuori 0 1 0 1 1 0 - 0,5 0 - 0 0 1 1 0 5,5
Jorma Haanpää 0 0 0 1 0,5 0 - 0 0 - 0 0,5 0 1 1 4
Jari Lehvonen 0 0 0 1 0 0 - 0 1 - 0 0 0 0 0 2
  0 1,5 0 3,5 2,5 0,5 - 1,5 1 - 1 1 2 3 1 18,5

 

  A-RYHMÄ PP JP Shakkikoti 12.10.2004
 1. Velhot 44   Tapani Sammalvuo 12, Marko Manninen 10, Petri Hokkanen 11½, Sauli Tiitta 10½
 2. EtVaS (2) 41½   Matti Tommiska 11, Heikki Salo 11½, Tero Kokkila 9, Perttu Anttila 10
 3. ES-78 1 30½   Jarmo Pystynen 6½, Tero Lehtinen 6½, Timo Mähönen 8, Seppo Kinnunen 9½
 4. X 1 24½   Tuukka Tusa 6, Sippo Puroila 8, Timo Kärnä 5½, Anssi-Tapio Pulkkanen 5
 5. KS-58 23   Martti Laurén 6½, Tero Sihvonen 5½, Veikko Koskinen 6, Heikki Visti 5
 6. I-HSK 3 21½ 12 Seppo Toikkanen 1, Mikael Sjöberg 7½, Pentti Heikkinen 5, Paavo Väisänen 8
 7. HSK 4 21½ 11 Ilkka Mäkinen 6, Mika Laitinen 3½, Johannes Laire 5½, Kimmo Keski-Koukkari 6½
 8. KäpSK 2 19½   Janne Nurmela 5, Marko Honkanen 4½, Ilpo Tiihonen 6, Antti Pihlajamäki 4
 9. LauttSK 1 19   Jyrki Heikkinen 3½, Pekka Kauppala 4, Raimo Kohvakka 5½, Matti Rantanen 6
10. Garde 3 18½ 7 Timo Koivistoinen 8½, Hannu Ojala 4, Antti Lehtelä ½, Jörn Elfving 5½
11. SSK 2 18½ 5 Seppo Aakio 6½, Jukka Tuovinen 4½, Neal Turner 5½, Mikko Manninen 2
12. MatSK 3 15½   Esa Lammi 2, Olavi Mattila 4½, Bennie Wardi 7, Raimo Karppinen 2
13. LauttSK 2 14½   Timo Siikonen 3½, Janne Kauppinen 4, Kimmo Turtiainen 3, Jyri Havia 4
  X 2     ei osallistunut, putoaa ensi vuodeksi B-sarjaan.

 

  B-RYHMÄ PP JP Shakkikoti 14.10.2004
1. Remi 2 28   Antti Kahri 4½, Niko Penttinen 6½, Kalle Kumpulainen 8, Pekka Rautiainen 9
2. ESK 2 25½   Leif Nyström 8½, Mauno Koskinen 2, Jouko Ruokamo 8, Esa Taivainen 7
3. LauttSK 3 23   Seppo Järvinen 7, Reijo Rautio 8½, Mikko Piippo 5½, Jonne Koski 2
4. X 3 20   Timo Konttinen 3, Leif Nyman 6½, Jukka Peltonen 6½, Risto Laitila 4
5. ES-78 2 15½   Arto Lindholm 5, Esa Auvinen 3½, Lauri Tolkkila 2, Ilppo Salonen 5
6. I-HSK 4 8   Erkki Tikka 3, Kalevi Vallius 3, Kaj Green 0, Mahesh Karnani 2
-. LiShaKe     ei osallistunut
-. Garde 4     ei osallistunut